Nikiel bloki - RS MOTO-ART

W celu zredukowania zużycia cynku podczas cynkowania ogniowego powstały nikielbloki. Zastosowanie  nikielbloków umożliwia oszczędność zużycia cynku na poziomie 20-25% (dane doświadczalne -22%). Zastosowanie to ok. 1,4-1,5kg nikielbloków na 1 tone cynku. Oferowane nikielbloki zawierają 85%niklu.

 

Niklowo-cynkowe cynkowanie ogniowe

Antykorozyjne zabezpieczenie elementów stalowych poprzez cynkowanie ogniowe zaliczane jest do najskuteczniejszych i najtrwalszych metod zabezpieczania konstrukcji stalowych przed korozją. Jest to coraz bardziej rozwijająca się gałęź przemysłowa. Firmy galwaniczne używają bloków cynkowo-niklowych do tego, by podczas swoich kąpieli otrzymać nikiel.

System ten nie jest jednak doskonały. Mianowicie większość niklu traci się w gruzie powstałym na ziemi i w popiele. Aby tego uniknąć trzeba by było nikiel przekształcić w niklowy puder. Niektóre firmy przeprowadzały już w tym celu eksperymenty. Wykazały one jednak, że do otrzymania pożądanego wyniku potrzebna jest duża ilość proszku niklowego.

Wiąże się to z większymi wydatkami na jego zakup. Ten właśnie problem zmobilizował nas do powstania MEB BLOKÓW NIKLOWYCH, które są prostym i ekonomicznym sposobem na rozwiązanie problemów firm cynkowniczych.

Wpływ niklu na jakość cynkowanie

W 1960 roku odkryto, że dodanie małych ilości niklu w kąpieli galwanicznej zmniejsza grubość warstwy z różnych gatunków stali do 0,25% Si. Poprawie nastąpiła także jakość i wygląd części ocynkowanych. Badania miały na celu kontrolowanie struktury i grubości warstw cynkowo-niklowych i powiązania z dodatkiem innych stopów a co za tym idzie redukcji kosztów oraz usprawnienia procesów cynkowanie ogniowego.

ZALETY:

Kontrolowane struktury wizualne, wysoką i niską zawartość silikonu fosforu (od 0,01-0,21% Zawartości SI)
Niższa i stała grubość warstwy
Obniżone koszty poprzez zmniejszenie zużycia cynku
Lepszy wygląd
Gładka struktura powierzchni

KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA NIKIELBLOKÓW:

Oszczędność kosztów związanych z dostawą niklu.
Skrócony czas stopu
Cienka płytka cynku utrzymuje się dłużej na powierzchni dzięki czemu utrata niklu jest znacznie mniejsza.
Mniejsze straty niklu
Zysk z tradycyjnej Kąpieli w niklu i cynku następuje już w ciągu kilku godzin
Dostarczane nikielbloki są wygodne w zastosowaniu
Zamiast wielu ton stopów potrzebnych do kąpieli, wystarczy tylko kilka kg bloków niklowych.

 

Potrzebujesz katalogu naszych produktów?