Uszczelki typu U

Uszczelki  typu U

Ten typ uszczelki może mieć różne nazwy – uszczelka o kształcie litery „U”, kedra, lub uszczelka krawędziowa. Kształt litery „U” odzwierciedla dokładnie opis obrazu uzyskany w przekroju poprzecznym uszczelki. Uszczelka może być wykonana z materiałów takich jak: EPDM, NBR, CR, PVC lub PCW, Silikon,  ze wzmocnieniem stalowym w postaci drutu lub klamry stalowej. Wewnętrzne zbrojenie stalowe, jakie posiadają uszczelki typu u,  pozwala na nałożenie i samo zaciśnięcie uszczelki na krawędzi, uszczelka daje się łatwo kształtować na łukach, nawet o bardzo małej średnicy. Wewnętrzna budowa profilu mocującego posiada wypustki dodatkowo zwiększające pewność mocowania uszczelki.

uszczelki-typu-u

Uszczelki typu u - przeznaczenie

Mocowane są na rant, krawędź. Stosuje się je jako estetyczną osłonę wykończeniową lub maskującą. Pozwala zamaskować pozostałe nierówności po cięciu blach lub tworzyw sztucznych. Uszczelki typu u wykonane mogą być z jednego rodzaju materiału lub wielu materiałów a wówczas określane są jako uszczelki wieloskładnikowe. W większości przypadków głównym zadaniem uszczelki krawędziowej jest zabezpieczenie krawędzi, inaczej rantu często ostrego, przed uszkodzeniem mechanicznym współpracujących w pobliżu elementów np. przewodów elektrycznych. Innym istotnym zadaniem jest rola estetycznego i ergonomicznego wykończenia wyrobu, aby był bezpieczny, funkcjonalny i przyjemny w użyciu dla użytkownika.

Uszczelki typu u - niezawodne w przemyśle

Ten typ uszczelek znakomicie sprawdzi się w przemyśle samochodowym oraz szklarskim. Wiadomo, że szyby do samochodów, zarówno osobowych jak i dostawczych wymagają określonej ochrony. Bierzemy tutaj pod uwagę nie tylko bezpieczeństwo podczas procesów transportowych, ale także ilość czasu eksploatacji. Przy zastosowaniu uszczelki typu u skorzystać może też cały przemysł szklarski, wytwarzający szyby o różnym przeznaczeniu, nie tylko do samochodów, ale również do zaaranżowania w naszych prywatnych lub przemysłowych środowiskach codziennego bytowania. Uszczelki typu u współgrać mogą nie tylko z elementami składającymi się ze szkła w postaci tradycyjnej. Coraz częściej w przemyśle szkło tradycyjne zastępuje się jego tańszą pochodną – czyli plexi. Uszczelki z łatwością adaptują się także w takim środowisku. Nie widać większych różnic wytrzymałościowych, ergonomicznych oraz estetycznych. Uszczelki typu u są więc materiałem w pełni zasługującym na wszelkie możliwe certyfikaty jakościowe!

Uszczelki typu u - jakość za przyzwoitą cenę

Ceny uszczelek typu u tylko nieznacznie różnią się od wartości rynkowych tradycyjnych uszczelek. Wszechstronność ich działania oraz wysokie progi wytrzymałościowe wskazują, że w rankingach najbardziej sprawdzonych uszczelek to właśnie je w pierwszej kolejności należy brać pod uwagę!

Potrzebujesz katalogu naszych produktów?