Guma porowata

Guma porowata uszczelki

Uszczelki wykonane w tej technologii występują w formie sznurów porowatych o przekroju okrągłym, prostokątnym, kwadratowym, mat służących do wycinania w nich różnorodnych kształtów wynikających z konstrukcji wyrobów przemysłowych.

guma-porowata

Guma porowata - najbardziej uniwersalny typ uszczelki

Jako materiał ochronny guma porowata sprawdza się w nawet najtrudniejszych warunkach. Uszczelki wykonane z tego rodzaju gumy charakteryzują się wysokim poziomem odporności na: wodę oraz różne gatunki olejów. Przystosowane zostały także do tego, by odnajdywać się w najbardziej skomplikowanych warunkach atmosferycznych. Wielu użytkowników sprzętów wymagających uszczelnienia zastanawia się nad tym, który rodzaj uszczelniania jest bardziej korzystny – guma porowata czy lita. W porównaniu z gumą litą – porowata jest bardziej miękka, przez co nabiera większych właściwości plastycznych przy zastosowaniu. Dzięki takim właściwościom z łatwością wykorzystać ją możemy przy izolacji cieplnej, a także tłumieniu dźwięku.

Guma porowata - plastyczny materiał i szerokie możliwości

Guma porowata swoje plastyczne właściwości zawdzięcza wykorzystywaniu najwyższej jakości komponentów w procesach produkcyjnych. Dzięki temu wysoki stopień elastyczności oraz funkcje ochronne materiału pozostają stałe. Nawet, jeśli zdecydujemy się zastosować uszczelki z gumy porowatej po długim czasie nieużywania – możemy być pewni, że właściwości zostaną w pełni zachowane. Jest to materiał, który nie niszczeje pod wpływem czasu i może być zastosowany w każdej chwili. Uszczelki z gumy porowatej charakteryzują się różnymi rodzajami przekrojów. Dzięki temu określony typ uszczelki dopasować można do elementu mechanicznego układu, który ma zostać poddany technicznej ochronie przed nadmierną eksploatacją oraz czynnikami zewnętrznymi. Wyróżniamy zatem uszczelki o prostym kształcie listwowym lub z otworami wewnętrznymi.

Guma porowata - łatwość i komfort korzystania

Łatwa w obróbce guma porowata funkcjonuje w gotowych fabrycznie pasach. W zależności od potrzeby, odmierzamy określoną jej ilość i przycinamy ostrym narzędziem. Wystarczy jeden ostry ruch, by z łatwością przeciąć materiał izolacyjny. Każdy pas gumy posiada fabryczną ochronę w postaci folii, którą łatwo się zdejmuje. Jest to jeden z najskuteczniejszych materiałów izolacyjno – ochronnych.

Potrzebujesz katalogu naszych produktów?