Profile gumowe

Oferta profili gumowych

Profile gumowe produkowane są w oparciu o dostarczone wcześniej próbki, albo rysunki określające parametry materiału, jego kształt oraz wielkość. Dowiedz się w jaki sposób można wykorzystywać profile gumowe wysokiej jakości!

profile gumowe

Profile gumowe to uszczelki

Należą one do grupy uszczelek, które wykonuje się z jednego lub wielu rodzajów materiału. Ten drugi typ określa się jako uszczelki wieloskładnikowe. W większości przypadków głównym zadaniem, jakie mają profile gumowe jest uszczelnianie dwóch elementów w miejscach styku. Wywierana tam siła odkształca nieznacznie uszczelkę, powodując jej ścisłe przyleganie do tych powierzchni.

Profile gumowe - kształty i zastosowanie

Uszczelki gumowe posiadają różnorodne kształty regularne i symetryczne lub niesymetryczne i nieregularne dostosowane do potrzeb konstrukcyjnych wyrobów i urządzeń w których występują. Profile gumowe stosuje się w:

 

  • samochodach osobowych i dostawczych
  • maszynach rolniczych
  • oknach, drzwiach, roletach
  • szafach sterowniczych
  • łodziach i sprzętach pływających
  • w przemyśle – w procesie produkcji pojazdów, maszyn, urządzeń, obudów z metalu i tworzywa sztucznego
  • warunkach domowych podczas doszczelniania elementów wyposażenia i zabezpieczania ostrych krawędzi

Profile gumowe - najważniejsze zalety

Należą do grupy materiałów niezwykle łatwych w montażu. Idealnie chronią przed wilgocią, wnikaniem kurzu, a także hałasem z zewnątrz. Wykazują wysoki stopień odporności na warunki atmosferyczne. W zależności od potrzeby, możemy też dostosowywać ich długość do wielkości ochranianego elementu. Z łatwością przycina się je ostrymi nożami ręcznymi, a także specjalnymi urządzeniami elektrycznymi z funkcją przycinania. Są niezawodne we wszelkich pracach remontowych, przy montażu i wykańczaniu elementów z różnorodnych i często skrajnie odmiennych materiałów – płyt pcv lub metalu. Ogromną zaletą w praktyce okazuje się także elastyczność materiałowa oraz podatność na plastyczne odkształcenia. Profile gumowe umożliwiają pod kątem ochrony dotarcie do nawet najbardziej nietypowo zaprojektowanych krawędzi, elementów układów mechanicznych i technicznych, aby każdy fragment miał zapewniony obniżony stopień intensywności eksploatacji. Jest to niezwykle ważne w czasach, gdy tak dużo mówi się o zaoszczędzeniu zasobów energii oraz recyklingu urządzeń technicznych.

 

Potrzebujesz katalogu naszych produktów?